2021-09-30

IZOLIACIJOS ALGORITMAS

Mieli tėveliai,

svarbu atkreipti dėmesį į asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ugdymo įstaigoje, izoliacijos algoritmą, kuris numato:

• ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupėje, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtintas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), likę kiti ugdytiniai, kontaktavę su sirgusiu vaiku ar asmeniu, toliau dalyvauja grupės ugdymo procese;
  • įstaigos personalui taikoma įprasta izoliacija (turėjus kontaktą su sergančiuoju, privalu izoliuotis 10 darbo dienų nuo paskutinio turėto sąlyčio su susirgusiu asmeniu, išskyrus pagal pilną vakcinavimo schemą paskiepytus ir persirgusius);
  • visais atvejais ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys asmenys neturi dalyvauti ugdymo procese ir patariama atlikti PGR tyrimą.

Svarbu, kad tiek 10 dienų izoliacijos trukmė, tiek naujasis algoritmas ugdymo įstaigose taikomas tik naujai izoliuojamiems asmenims, taigi tie, kurie iki teisės akto įsigaliojimo jau yra izoliacijoje po kontakto ugdymo įstaigoje, tęsti ugdymo proceso testuojantis negalės, tačiau galės susitrumpinti izoliacijos terminą pagal naują tvarką.

Taip pat primename, kad būtina laikytis visų reikiamų saugumo reikalavimų.

Atnaujintas 2021-09-22 VESOC sprendimas Nr. V-2142, kuris įsigalioja nuo š. m. rugsėjo 23 d. :