2020-09-08

REKOMENDACIJOS 2020-09-01

Pažymime, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo veikla organizuojama laikantis griežtos grupių izoliacijos principo. Prašome atidaryti visus įstaigos įėjimus ir organizuoti vaikų priėmimą taip, kad kiekviena grupė į patalpas patektų per skirtingą įėjimą (jei tam yra sąlygos). Būtina prie kiekvieno įėjimo skelbti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę, kaukių dėvėjimą ir draudimą ugdyme dalyvauti vaikams, kuriems pasireiškia karščiavimas ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai. Prie kiekvieno įėjimo taip pat privalomas vaikams nepasiekiamoje vietoje rankų dezinfekatorius.

Svarbu užtikrinti darbuotojų, vaikų ir juos atlydinčių asmenų sveikatos būklės stebėjimą (sudaryti sąlygas matuoti(s) kūno temperatūrą). Ugdymo veikloje negali dalyvauti karščiuojantys ar turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių vaikai.

Ugdymo mokestis nemokamas tuo atveju, jeigu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymu buvo izoliuota visa grupė.  Pavieniais atvejais, kai vaikas yra saviizoliacijoje, arba serga, nesvarbu kokia liga, o ne izoliuotas su visa grupe NVSC nurodymu, ugdymo mokestis mokamas.

Organizuojant vaikų adaptaciją, rekomenduojame vienu metu grupėje leisti dalyvauti 2-3 tėvams, kurie dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, antbačius ir vienkartines pirštines. Vaikų adaptacijos grafiką kviečiame derinti su kiekviena šeima individualiai atsižvelgiant į jos poreikius ir laikantis saugumo reikalavimų.

Primename, kad darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamų ligų požymiai, turi konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. Nr. 1808.

Jei gavote informaciją apie vaikui ar darbuotojui  nustatytą koronaviruso infekciją, nedelsdami apie tai turite informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir Ikimokyklinio ugdymo skyrių, bendradarbiauti nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.